Fachowe porady

Impregnacja produktów Garden Hall

Jak impregnować produkty Garden Hall?

Garden Hall - 16.12.14

Domki dla dzieci

Domki dla dzieci wykonane są z suszonego drewna świerkowego. Przed użytkowaniem należy je  zabezpieczyć impregnatem zgodnym z normą 71-3 (bezpieczne dla dzieci). Do każdego produktu dołączona jest obszerna instrukcja obsługi, zawierająca czytelne informacje o montażu, użytkowaniu oraz sposobach konserwacji. Inspiracje i szablony do wymalowania znajdują się na naszej stronie internetowej www.gardenhall.com.


Pozostałe produkty GH

Koncepcja Garden Hall opiera się na produktach gotowych do aranżacji w ogrodzie. Dlatego zajęliśmy się również tak pracochłonnym procesem jak olejowanie. Wszystkie produkty zabezpieczone są przed szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi (UV, wilgoć, pleśń, itd.), a dodatkowo nasza technologia zapewnia im równomierne wybarwienie.

Garden Hall - 09.09.16

Pielęgnacja produktów Garden Hall

Jak pielęgnować produkty Garden Hall?

Garden Hall - 16.12.14

Domki dla dzieci

Domek należy sprawdzać 2 razy w roku (stopień dokręcenia śrub, czystość, gładkość powierzchni). Drewno jest materiałem naturalnym, dopuszczalne są więc wycieki żywiczne, pęknięcia i sęki. Zabrudzone powierzchnie czyścimy wodą (np. myjką ciśnieniową). Domek należy ustawić w miejscu suchym i przewiewnym.


Pozostałe produkty GH

Zakurzenia i zanieczyszczenia (zabrudzenia organiczne, mchy, skoszona trawa, itd.) czyścimy wodą (myjką ciśnieniową). Przed czyszczeniem należy wykonać próbę na niewielkim fragmencie, dokonując odpowiedniego doboru ciśnienia. Po upływie 2 lat , w zależności od warunków atmosferycznych, należy odświeżyć produkt transparentnym olejem do drewna. Olejowanie wykonujemy po wcześniejszym przemyciu i wysuszeniu drewna.

Garden Hall - 09.09.16

Wilgoć, pleśń, wykwity

Wilgoć, pleśń, wykwity - jak im zapobiegać?

Garden Hall - 16.12.14

Olej do drewna zawiera bezpieczną ilość biocydów - zapobiegają one powstawaniu wykwitów pleśni i grzybów. Jeśli powstaną  ewentualne naloty, takie jak mech i inne zabrudzenia organiczne, mające charakter powierzchniowy, wystarczy przemyć drewno wodą (np. za pomocą myjki ciśnieniowej).

Garden Hall - 12.09.16

Uszkodzenia

Uszkodzenia a naturalne deformacje

Garden Hall - 16.12.14

Drewno to naturalny materiał, wystawiony na działanie wielu czynników atmosferycznych (wahania temperatury i wilgoci, promieniowanie UV, itd.) nic więc dziwnego, że podlega ono powolnej degradacji. Podwójne olejowanie, którym pododawane są nasze produkty, znacznie ten proces spowalnia. Pęknięcia w okolicy sęków oraz zmatowienie powierzchni to zjawiska naturalne, które nie wpływają na właściwości statyczne oraz trwałość drewna.

Garden Hall - 12.09.16

Sposoby mocowań plotu

Jakie są sposoby mocowań płotów?

Garden Hall - 16.12.14

Montaż ogrodzeń jest wyjątkowo prosty i nie wymaga użycia skomplikowanych narzędzi. Potrzebne są:

  • kantówka/słup 
  • kotwa (dostępne wbijane do gruntu i przykręcane do betonu)
  • kątowniki + wkręty 
Garden Hall - 12.09.16

Ekologia

Czy impregnacja płotów Garden Hall jest ekologiczna?

Garden Hall - 16.12.14

Olejowanie to najbardziej naturalna i ekologiczna forma ochrony drewna.

Olej wyróżnia się ekologiczną recepturą na bazie wody z naturalnymi olejami. Nie wydziela przykrego zapachu i jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, nawet dla osób ze skłonnościami do alergii. Zalety olejowania:
- wydobywa i podkreśla naturalne piękno drewna,
- umożliwia drewnu oddychanie,
- zapobiega nadmiernemu wysychaniu drewna,
- chroni przed wilgocią, i promieniowaniem UV,
- nie łuszczy się.

Garden Hall - 12.09.16

Drewno

 Drewno najlepszego gatunku

Garden Hall - 16.12.14

Drewno użyte do produkcji Garden Hall poddane jest wzmożonej selekcji jakościowej:
- przed procesem olejowania jest suszone,
- pozyskane od dostawców z certyfikatem  FSC.
Garden Hall ma na uwadze dobro lasu, dlatego polityka marki prowadzona jest bez szkody dla jego zasobów, co potwierdza uzyskany certyfikat odpowiedzialnej gospodarki leśnej FSC. Domki ogrodowe, płoty oraz inne produkty z oferty Garden Hall to trwała, bezpieczna, ekologiczna i zarazem estetyczna alternatywa dla tradycyjnych wyrobów z drewna.

Garden Hall - 12.09.16

Malowanie

Jak przebiega malowanie?

Garden Hall - 16.12.14

Malowanie przebiega na zautomatyzowanej linii do malowania.
Cały proces malowania (temperatura i wilgotność w pomieszczeniu, wilgotność drewna, stopień wymieszania farby) jest stale monitorowany.

Jak przebiega malowanie?
- przed zawieszeniem na prowadnicach odbywa się pierwsza kontrola jakości,
- ogrodzenia transportowane są do strefy malowania natryskowego, gdzie następuje polewanie produktów impregnatem, do strefy malowania natryskowego, gdzie następuje polewanie produktów impregnatem,
- następnie ogrodzenia wędrują do strefy ociekania – w tym miejscu pozbywamy się nadmiaru farby
- ogrodzenia transportowane są do komory/strefy owiewania/suszenia,
- następnie ponownie wędrują do "kąpieli" w impregnacie,
- następuje powtórne owiewanie/suszenie w komorze o długości kilkunastu metrów,
- przed spakowaniem odbywa się ponowna kontrola jakości.

Proces ten zapewnia równomierne wybarwienie i solidne zabezpieczenie drewna, których nie uzyskamy "domowymi metodami". Cały proces impregnacji trwa 2 godziny i 45 minut  (malowanie – suszenie – malowanie – suszenie - kontrola jakości - pakowanie).

Garden Hall - 12.09.16

Informacja o plikach cookies

Korzystając z naszego serwisu bez zmiany ustawień dotyczących cookies wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.